علاقمندان ایران سلامت اسلامی زائران ایرانی

علاقمندان: ایران سلامت اسلامی زائران ایرانی برگزاری عربستان حفظ سلامت اعزام حجاج عربستان سعودی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دولت در ایجاد فاصله با اصلاح‌طلبان سهیم نباشد / عارف

رئیس فراکسیون امید گفت: عده‌ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها

دولت در ایجاد فاصله با اصلاح‌طلبان سهیم نباشد / عارف

عارف: دولت در ایجاد فاصله با اصلاح طلبان سهیم نباشد

عبارات مهم : سیاسی

رئیس فراکسیون امید گفت: عده ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها دادند و حمایت قاطع تری از لیست امید کردند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای انجمن اسلامی مهندسان کشور عزیزمان ایران با گرامی داشت سالروز ۱۳ آبان، از ۱۳ آبان به عنوان روز اندیشه های نو، احساس های پاک، علاقه به پیشرفت و ساختن مادی و معنوی و روز استکبارستیزی مردم کشور عزیزمان ایران نام برد و گفت: مردم با این حرکت به دشمن های فهماندند که می خواهند بر سرنوشتشان حاکم باشند. در روز ۱۳ آبان حرکتی که دانشجویان پیرو خط امام انجام دادند به واقع در جهت حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور و جلوگیری از مداخله بیگانگان بود.

دولت در ایجاد فاصله با اصلاح‌طلبان سهیم نباشد / عارف

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار انجمن های اسلامی دانشجویان در واقعه تسخیر سفارت آمریکا و روحیه استکبارستیزی این جریان سیاسی یادآور شد: اگر به تاریخ مبارزاتی ملت کشور عزیزمان ایران رجوع کنیم نقش نیروهای تحول خواه و اصلاح طلب بسیار چشم گیر است و در بعد از انقلاب اسلامی نیز اصلاح طلبان در وقایع مهم انقلاب از جمله رخداد ۱۳ آبان نقش موثری داشتند. در ۸ سال دفاع مقدس نیز این جریان سیاسی همراه با اقشار متفاوت مردم در دفاع از میهن خود سنگ تمام گذاشت. حال عده ای که اتفاقاً اثر چندانی از آنها در وقایع مهم انقلاب دیده نمی شود خود و جریان متبوعشان را منحصراً مدافع انقلاب و ارزش ها و استکبارستیز می دانند در حالیکه مردم پیروان راستین انقلاب و خط امام را به خوبی می شناسند.

رئیس فراکسیون امید، انجمن اسلامی مهندسان را یکی از تشکل های با اصالت و قدیمی برشمرد و با اشاره به پیشتازی این تشکل سیاسی در مبارزات قبل از انقلاب و نیز نقش آنها در شکل گیری شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، گفت: اصلاح طلبان در دهه ۹۰ با درک عمیق شرایط در ترمیم جایگاه این جریان سیاسی که در دهه ۸۰ با پرسشها و چالش هایی رو به رو بود تلاش کردند و توفیقات خوبی به دست آوردیم.

رئیس فراکسیون امید گفت: عده‌ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها

وی ادامه داد: مردم با رأی آگاهانه خود در انتخابات های اخیر راهبردهای گفتمان اصلاحات را مورد تأیید قرار دادند و این رأی نشان از تأثیر گذاری این گفتمان در کشور دارد.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در عمل نشان دادند منافع ملی بر منافع جریانی اولویت دارد، خاطرنشان کرد: بعد از انتخابات سال ۹۲ بخصوص بعد از انتخابات مجلس دهم جریان هایی در بیرون و بعضاً داخل جریان اصلاحات با تخریب بعضی افراد به دنبال تضعیف گفتمان اصلاحات و در نهایت درصدد از بین بردن انسجام تشکیلاتی جریان اصلاحات هستند و باید هوشیارانه در برابر این خط تخریبی ایستادگی کنیم.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با یادآوری عملکرد قابل دفاع دولت اصلاحات که به عنوان شاخص این جریان سیاسی از آن نام برده می شود، تصریح کرد: آیا با آن عملکرد درخشان دولت اصلاحات که مورد اتفاق نظر همه جریانات سیاسی کشور بود باید در انتخابات های بعد از دولت اصلاحات در دهه ۸۰ با عدم موفقیت رو به رو می شدیم؟

دولت در ایجاد فاصله با اصلاح‌طلبان سهیم نباشد / عارف

وی با بیان اینکه باید مسیر شروع شده است از خرداد ۹۲ را با گامهای محکم و استوار ادامه دهیم، تاکید کرد: علی رغم هموار بودن نسبی مسیر ولی مشکل راه زیادی پیش رو داریم. هجمه هایی که در ماه های اخیر به نهادهای تشکیل شده است از دل گفتمان اصلاحات می شود به علت تأثیر گذاری این جریان سیاسی است.

عارف ادامه داد: عده ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها دادند و حمایت قاطع تری از لیست امید کردند.

رئیس فراکسیون امید گفت: عده‌ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه هجمه ها از داخل و بیرون جریان اصلاحات به این گفتمان سیاسی تصادفی نیست و روز به روز زیاد می شود، خاطرنشان کرد: ممکن است جهت تثبیت مسیری که شروع کرده ایم افرادی از دل گفتمان اصلاحات قربانی شوند. باید راه درست گزینش شده است را با استمرار شعار مهم “اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی” و ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی و فردی ادامه دهیم. البته باید خود را متعهد به وعده های داده شده است و پاسخگو به مطالبات مردم بدانیم.

وی تاکید کرد: یکی از شعارهای مهم ما در جریان انتخابات های اخیر آرامش بود و کسانیکه می خواهند آرامش ما را بر هم بزنند بدانند که رمز موفقیت ما حفظ آرامش است و هیچگاه عملیات روانی آنها تاثیری در انسجام و پایبندی ما به این روش نخواهد داشت.

دولت در ایجاد فاصله با اصلاح‌طلبان سهیم نباشد / عارف

عارف همچنین با بیان اینکه جریان اصلاحات تمام انرژِی خود را جهت پیروزی دکتر روحانی در انتخابات اردیبهشت ۹۶ به کار برد، گفت: جریانی می خواهد بین اصلاح طلبان و دولت فاصله بیندازد باید در برابر اینگونه تحرکات هوشیار باشیم و دولت هم باید مواظبت کند در ایجاد این فاصله سهیم نباشد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخر بر ضرورت پاسخگویی دولت، مجلس و شورای شهر به مطالبات مردم و حل پرسشها آنها بویژه پرسشها معیشتی و چالش های اجتماعی تاکید کرد.

واژه های کلیدی: سیاسی | انقلاب | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | انتخابات شوراها | انتخابات مجلس دهم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz