علاقمندان ایران سلامت اسلامی زائران ایرانی

علاقمندان: ایران سلامت اسلامی زائران ایرانی برگزاری عربستان حفظ سلامت اعزام حجاج عربستان سعودی مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار حوادث عکس + خوابی جهت بخشش قاتل مامور پلیس

«پسر شهیدم به خواب خواهرم آمد و گفت به حرمت امام حسین(ع) رضایت بده؛ قاتل را می‌بخشم.» این حرف مادر مامور شهید علی احمدی است که چند سال پیش طی درگیری مسلحانه با

عکس + خوابی جهت بخشش قاتل مامور پلیس

خوابی جهت بخشش قاتل مامور پلیس +عکس

عبارات مهم : دستگیری

«پسر شهیدم به خواب خواهرم آمد و گفت به حرمت امام حسین(ع) رضایت بده؛ قاتل را می بخشم.» این حرف مادر مامور شهید علی احمدی است که چند سال پیش طی درگیری مسلحانه با مجرم سابقه دار مورد اصابت گلوله قرار داده شد و به شهادت رسید. قاتل صبح دیروز جهت آخرین بار پای میز محاکمه ایستاد و با اظهار پشیمانی از اولیای دم حلالیت طلبید.

ماجرای پرونده به 26 تیر 88 برمی گردد. در این روز استوار شهید، علی احمدی همراه همکارانش هنگام گشتزنی در رباط کریم به دو سرنشین یک دستگاه پژو 206 مشکوک شدند و دستور ایست دادند.

راننده بی توجه به این فرمان، پا روی گاز گذاشت و بی محابا در بزرگراه به حرکت درآمد. ماموران جهت دستگیری متهمان به سمت لاستیک ماشین تیراندازی و آن را متوقف کردند.

عکس + خوابی جهت بخشش قاتل مامور پلیس

با این حال، هر دو سرنشین بعد از پیاده شدن از ماشین با پای پیاده به فرار خود ادامه دادند و استوار احمدی به تعقیبشان پرداخت. او به چندقدمی متهمان رسیده بود ولی ناگهان یکی از آنها به نام حجت، اسلحه اش را اوج گرفت و با شلیک دو گلوله به پا و قلب مامور، او را به شهادت رساند و متواری شد.

دستگیری قاتل

«پسر شهیدم به خواب خواهرم آمد و گفت به حرمت امام حسین(ع) رضایت بده؛ قاتل را می‌بخشم.» این حرف مادر مامور شهید علی احمدی است که چند سال پیش طی درگیری مسلحانه با

سه سال بعد از حادثه، متهم متواری در جریان یک دزدی دستگیر شد و در بازجویی ها به قتل مامور پلیس اعتراف کرد.

او در جلسه محاکمه با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد و چندی بعد پای چوبه دار قرار گرفت. متهم در آستانه فوت قرار داشت ولی مادر مقتول ناگهان از حال رفت. او بعد از به هوش آمدن شرط گذاشت اگر پسرش به خوابش بیاید، رضایت بدهد. این اتفاق، چند روز بعد رخ داد و استوار شهید با آمدن به خواب خاله اش از او خواست قاتل را مورد بخشش قرار دهند.

مادر نیز در دادسرا حضور یافت و گفت: «چند شب قبل پسرم به خواب خواهرم آمد و از من و پدرش خواست به خاطر رضای خدا و حرمت خون امام حسین(ع) از قصاص قاتلش بگذریم.»

عکس + خوابی جهت بخشش قاتل مامور پلیس

بخشش بدون شرط

با رضایت اولیای دم، حجت از قصاص نجات یافت و صبح دیروز جهت آخرین بار از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستاد.

«پسر شهیدم به خواب خواهرم آمد و گفت به حرمت امام حسین(ع) رضایت بده؛ قاتل را می‌بخشم.» این حرف مادر مامور شهید علی احمدی است که چند سال پیش طی درگیری مسلحانه با

او گفت: «روز اتفاق از وحشت دستگیری پا به فرار گذاشتم، ولی مامور شهید تعقیبم کرد. من دو گلوله شلیک کردم و مرتکب قتل شدم. اولیای دم با بزرگواری مرا بخشیدند و هیچ شرطی نگذاشتند. امیدوارم حلالم کنند. از قضات تقاضای تخفیف دارم.» حکم این پرونده بزودی صادر می شود.

از همان ابتدا قصد رضایت داشتم

عکس + خوابی جهت بخشش قاتل مامور پلیس

مادر شهید استوار علی احمدی بعد از محاکمه قاتل پسرش با بیان این که وقت اتفاق در حال آماده کردن مقدمات عروسی این شهید بودند، راجع به بخشش قاتل به جام جم گفت: «اولین بار متهم را در دادسرا دیدم. غل و زنجیر به پایش بسته بودند و زبانش از وحشت قفل شده است بود. گفتم آیا حرف نمی زنی؟ من قرار بود پسرم را داماد کنم ولی تو باعث شدی کفن پوش شود. سربازی که آنجا بود گفت متهم می داند اعدامی است جهت همین زبانش بند آمده. خواستم غل و زنجیر را از پایش باز کنند. تا این کار را انجام دادند به سمتم دوید و به پایم افتاد. گریه می کرد و تقاضای بخشش داشت.»

مادر با اشاره به صدور حکم قصاص در دادگاه، افزود: «خانواده قاتل چند بار به منزل ام آمدند، ولی من گفتم فقط در صورتی رضایت می دهم که علی به خوابم بیاید. آنها گفتند این اتفاق ممکن نیست ولی من گفتم پسرم شهید زنده است و حتما به خوابم می آید و با من حرف می زند.»

این معجزه، مدتی بعد به شکل دیگری رخ داد. مادر شهید ادامه داد: «چند روز قبل از قصاص، مادر قاتل سراغم آمد و گفت پسرم به خوابش رفته و گفته اگر رضایت می خواهید باید از مادرم حلالیت بطلبید. مدتی از این اتفاق گذشت تا این که پسرم این بار به خواب خواهرم رفت. او به خاله اش گفت به مادرم بگویید من اینجا با بزرگان فامیل مشورت کردم و به این نتیجه رسیدم باید رضایت بدهیم. از مادرم بخواهید بدون هیچ قید و شرطی قاتل را ببخشد. من هم این گونه راضی هستم.

مادر به این درخواست پسر شهیدش عمل کرد و با حضور در دادسرا رضایت داد. او حرف هایش را این گونه به آخر رساند: «علی 26 ساله بود و چهار سال قبل از شهادتش به خدمت پلیس درآمده بود. من از همان ابتدا می خواستم رضایت بدهم. حتی یک بار هنگام اجرای حکم، گفتم رضایت می دهم ولی چون از حال رفته بودم، حرفم را قبول نکردند و گفتند اجرا را به تعویق می اندازیم تا حالت بهتر شود. بعد از این که رضایت دادم، خانواده متهم قربانی دادند و بنری در کوچه چسباندند که رویش نوشته بود: «ما از اولیای دم تقدیر می کنیم. آنها بدون هیچ شرطی از خون فرزندشان گذشتند و رضایت دادند.»

اخبار حوادث – جام جم

واژه های کلیدی: دستگیری | علی احمدی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz